کشته شدن 20 غیرنظامی در دارفور در پی حمله شبه نظامیان

به گزارش تور کانادا ارزان، حمله مردان مسلح ناشناس به روستایی در جنوب دارفور در سودان به مرگ 20 تن و جراحت 22 نفر دیگر منجر شد.

کشته شدن 20 غیرنظامی در دارفور در پی حمله شبه نظامیان

به گزارش گروه بین الملل تور کانادا ارزان، حمله افراد مسلح ناشناس به روستایی در جنوب دارفور در کشور سودان واقع در آفریقا منجر به مرگ دستکم 20 نفر و جراحت 22 تن دیگر شد.

به گزارش خبرگزاری رویترز یکی از مقامات محلی در تشریح این حادثه گفت که مهاجمان سوار بر اسب و شتر بر روی روستائیان در منطقه ام داس در 90 کیلومتری مرکز ایالت نیلا تیراندازی کردند.

این مقام محلی از قصور دولت مرکزی در دفاع از جان و مال اهالی منطقه اطلاع داد. این حادثه به دنبال خشونتهای اخیر شبه نظامیان در شمال دارفور صورت گرفت که طی آن دولت سودان جنوبی شرایط اضطراری اعلام نمود.

نبرد در دارفور از سال 2003 به این سو در جریان است و نیروهای دولتی و شبه نظامیان همدیگر را به جنایت گسترده متهم می نمایند. بر اساس برآوردهای سازمان ملل متحد تا به امروز حدود 300 هزار نفر در جریان درگیری ها در سودان جان خود را از دست داده اند.

چندی قبل نیز معاون رئیس ستاد مشترک ارتش سودان از کشته شدن 26 نفر و زخمی شدن 19 نفر دیگر طی دو روز درگیری در ایالت کردفان جنوبی اطلاع داد. (جزئیات بیشتر)

.

منبع: خبرگزاری فارس

به "کشته شدن 20 غیرنظامی در دارفور در پی حمله شبه نظامیان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشته شدن 20 غیرنظامی در دارفور در پی حمله شبه نظامیان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید