افشای طرح جایگزینی نیروهای الحشد الشعبی در غرب عراق با نیروهای آمریکایی

به گزارش تور کانادا ارزان، یک کارشناس نظامی از وجود یک طرح سیاسی برای جایگزینی نیروهای الحشد الشعبی در غرب عراق با نیروهای آمریکایی اطلاع داد.

افشای طرح جایگزینی نیروهای الحشد الشعبی در غرب عراق با نیروهای آمریکایی

به گزارش گروه بین الملل تور کانادا ارزان، صفاء الاعسم مشاور نظامی عراقی، جزئیاتی از یک طرح با یاری طرف های سیاسی در این کشور، مبنی بر عقب نشینی نیروهای سازمان الحشد الشعبی از القائم و سایر مناطق در غرب الانبار برای باز شدن عرصه برای نیروهای آمریکایی و استقرار آنها در این مناطق اطلاع داد.

وی در گفت وگو با پایگاه خبری المعلومه توضیح داد: درخواست ها برای عقب نشینی نیروهای الحشد الشعبی از مناطق القائم و غرب الانبار با هدف ایجاد شکاف مذهبی میان عناصر الحشد الشعبی صورت می گیرد زیرا بیش از 16 هنگ سنی در الحشد الشعبی حضور دارند و در این مناطق مستقرند.

این کارشناس نظامی اضافه کرد: طرح سیاسی موجود، بازاستقرار نیروهای آمریکایی به القائم و مناطق اطراف آن به بهانه وجود شکاف های امنیتی و وقوع حملات داعش، پس از عقب نشینی نیروهای الحشد است.

وی شرح داد که انتقال اعتراض بعضی احزاب سیاسی به عقب نشینی نیروهای آمریکایی به خیابان ها و بخش امنیتی به جای مجلس، پیامدهای وخیمی برای امنیت و ثبات عراق و وحدت ان به همراه دارد.

از سوی دیگر، کریم المحمداوی عضو کمیسیون امنیت مجلس عراق پیشتر در گفت وگو المعلومه گفت: کسی که خواهان اخراج نیروهای الحشد از شهرهای آزادشده از دست داعش است، وطن دوست نیست. زیرا خروج الحشد از این مناطق موجب ایجاد یک شکاف امنیتی می گردد.

منبع: خبرگزاری فارس

به "افشای طرح جایگزینی نیروهای الحشد الشعبی در غرب عراق با نیروهای آمریکایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افشای طرح جایگزینی نیروهای الحشد الشعبی در غرب عراق با نیروهای آمریکایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید